Нови апсења на лица кои поседувале дрога

Петар Печков

СВР Велес информираше дека  во неделата и понеделникот, фатила  тројца велешани, кај кои е пронадјена марихуана.

На ден 18.03.2018 г во 22.00 час. во Велес на ул. „Родна Ивева“ од слобода е лишен Р.У.(19) од Велес поради основано сомнение за извршено кривично дело по чл 215 од КЗ на РМ („Недозволено производство и пуштање во промет на опојни дроги“). При претрес на лицето пронајдени се и одземени две помали кесиња најверојатно со хероин и кесе со околу 50 грама  најверојатно марихуана. 

На ден 19.03.2018 г во 11.00 час. во Велес на ул.„Благој Кирков“ од слобода се лишени И.Г.(24) и М.Г.(43) од Велес поради основано сомнение за извршено кривично дело по чл 215 од КЗ на РМ(„Недозволено производство и пуштање во промет на опојни дроги“). При претрес кај лицата се пронајдени и одземени поголеми најлонски кесиња најверојатно со марихуана - пишува во писмената информација на СВР Велес.

Претходно на 6-ти и 7-ми март велешката полиција исто така уапси две лица Љ.Д. (34 год) и И.Т. (43 год) поради поседување  на  дрога.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати