Нови два смртни случаи на последиците од ковид заразата во велешко

Петар Печков

Двајца пациенти, починаа претпладнево на Инфективното одделение од Велешка Болница. И двајцата се мажи, а починале поради компликации предизвикани од ковид заразата.

Утрово е починат еден пациент на 62 годишна возраст, од Велес, хоспитализиран четири  дена на Инфективно одделение. На пладне уште еден починат пациент, маж на  81 годишна возраст, исто лекуван на Инфективно одделение четири дена - соопшти д-р Елеонора Јованова портпарол на Општа Болница Велес.

 По овие случаи, бројката на починати лица од велешко, поради последиците на корона вирусот е 90 пациенти.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати