Нови три случаи на заболени со корона вирус во Велес

Петар Печков

На штотуку објавената информација на ФБ на министерот за здравство Венко Филипче пишува дека во Велес се регистрирани нови три случаи. Или вкупно во Велес има шест случаи.

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на корон авирус во земјата. 

По градови ново заболени: Штип – 6, Скопје – 3, Велес – 3, Струга - 2, Струмица - 1, Дебар - 1, Тетово – 1, Гевгелија - 1

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска изнесува 259 лице.  Изминатoто деноноќе починаа две нови лица, еден 31 годишник од Скопје и исто така скопјанeц на возраст од 91 година.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати