Нов лик на детскиот парк и плоштадот во Чашка

Петар Печков

Општина Чашка започна со разубавување и оплеменување на Детски парк и Плоштад во  населба Чашка.

Во рамки на акцијата со нови  естетски и практични креативни содржини на две локации во Детскиот парк  се изработени полиња со ликовни елементи.

На Плоштадот каде што е уредена зелената површина збогатена е со светлосни елементи кои се ликовно и скуптурално  збогатени. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати