Оризарец со автомобил излетал од пат, жител на Бузалково ги нападнал родителите

Петар Печков

Два настани кои се случиле во велешко, изминатиот викенд  а ги евидентирала велешката полиција. 

Саботата  26-ти октомври  околу 15.40 часот на крстосница од регионалниот пат за  Извор со локалниот пат за Горно Оризари, на место викано „Свилара“, велешко, Е.М.(33) од Горно Оризари, управувајќи патничко возило „пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Во незгодата Е.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Велес за укажување на лекарска помош- информираа од МВР.

Од ЈЗУ Општа Болница Велес информираа дека повредениот е префрлен на Карил во Скопје, поради големиот број на скршеници.

Петокот вечер  25-ти октомври околу 21.20 часот во СВР Велес било пријавено дека И.Н.(26) од Бузалково, велешко, кој подолго време се лечел на Нервното одделение во болницата во Велес, во дворот на семејната куќа во Бузалково, физички ја нападнал неговата мајка А.Н.(63), по што со тврд предмет го удрил неговиот татко Р.Н.(68) - соопштија од МВР.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Акција за собирање на електричен и електронски отпад

Со цел активно да придонесеме за унапредување на квалитетот на нашиот и животот на новите генерации, Општина Велес и ЈКП „Дервен“ ја спроведуваат традиционалната есенска акција за собирање на отпад од електрична и електронска опрема чие оставање на јавни површини е забрането со закон.

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати