Осумгодишник украл комбе и се удрил во бандера

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, во попладневните часови се случил инцидент во кое е сторител осумгодишно дете, велат сведоците.   Настанот се случил пред пералница за коли на ул. Оливер Китановски.

Вратата од патничкото комбе беше отворена, детето се втрча успеа некако да стартува и се упати кон Детската градинка. По десетина метри удри во електричен столб. Дојде полиција и кажаа дека детето имало осум години - вели очевидец на настанот. 

Детето  минало без повреди.  Од полиција го потврдија инцидентот.

Законот за малолетничка правда предвидува дека ,, Спрема малолетник кој во време на извршувањето на дејствието што со закон е определено како кривично дело или прекршок, не наполнил 14 години -дете во ризик не може да се примени санкција,,.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати