Полициска станица Велес со нов командир, Трајче Алтанов

Петар Печков

На вчерашната седница на Советот на Општина Велес, по итна постапка беше избран нов командир на Полициска станица Велес, место кое беше испразнето три месеци.

Тоа е Трајче Алтанов, кој изминатите две години беше командир на Полициското одделение во Чашка. Алтанов ( 44 год) дипломирал на Факултетот за Безбедност - насока криминалист.

Во службата е од 2001-ва година, 10 години дел од ЕБРД, една година во АЛФИ-те, три години служба на Аеродром - Скопје. Учесник во  безбедносната криза во 2001-та.  

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Акција за собирање на електричен и електронски отпад

Со цел активно да придонесеме за унапредување на квалитетот на нашиот и животот на новите генерации, Општина Велес и ЈКП „Дервен“ ја спроведуваат традиционалната есенска акција за собирање на отпад од електрична и електронска опрема чие оставање на јавни површини е забрането со закон.

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати