Пронајден е давеник во Вардар

Петар Печков

Околу пладне, близу поранешна Кланица,  во реката Вардар  кај Адата пронајден  е давеник. Случајни   минувачи во водата го виделе телото на  жена, по што е повикани противпожарната,   брзата помош и полицијата.

Телото на жената од реката го  извадиле екипи на противпожарната единица а лекар од Брзата помош констатирал само смрт. Од СВР Велес потврдија дека е пронајден давеник.

Возраста на жената која е пронајдена  е околу 70 години. Истрагата ќе открие како таа завршила во Вардар. Засега не е познат идентитетот на жената. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати