Сватови го натепале поранешниот зет

Петар Печков

МВР информираше за два инциденти, кои викендов се случија во Велес и Горно Оризари, при што имало физичка пресметка.  

Саботата на 8-ми февруари  во 12,30 часот било пријавено дека во Горно Оризари, велешко по претходна расправија Ј.А.(56) со тврд предмет физички го нападнал И.А.(57) - пишува во соопштението на МВР. 

Петокот на 7-ми февруари  во 19.30 часот било пријавено дека во Велес на ул.“Петре Прличко“ Т.Ј.(33) од Кочани бил физички нападнат од неколку лица меѓу кои биле и три лица од Битола, роднини на неговата поранешна сопруга - информиаа од МВР.

И во двата инциденти се работи на расчистување на случајот.

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати