Се полни велешка Болница со лица позитивни на ковид-19

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека во велешко има 50 ново заразени лица со ковид-19, оздравени се 22. Или активни 780 случаи а досега  се заразиле 4.618 лица.

Во велешка болница вкупно се хоспитализирани 95 пациенти,  од кои 83 се потврдени позитивни, осум  сомнителни  и четворица  пациенти со негативен брис но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 49 пациенти. На Инфективно  одделение се  54, на Интерно шест и во  Модуларна болница 35.  

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати