Силвана Мудроња победник на Етно вешта жена 2019 (фото)

Петар Печков

Силвана Мудроња победи на годинешново издание не Етно вешта жена за Велес, кое се одржа викендов. На манифестацијата, која годинава се одржува по 14-ти пат учествуваа шест жени од Велес.

Тие подготвија локални етно  старински специјалитети ,со сезонски продукти.   Истите беа претставени пред  гостинките на вечерта,  а подоцна и понудени и продадени  на наддавање.

При тоа беа собрани средства, кои  ќе бидат наменети за хуманитарни цели. 

Дел од средствата за новогодишна забава за децата со посебни потреби. Дел за учениците од Св. Кирил и Методиј, кои учествуваа на манифестацијата а со останатите деца од другите градови ќе патуваат на завршната ,,Етно вешта жена,,. 

Поврзани »

Два нови инстант лоза на Државна лотарија „Макси златна рипка“, за макси желби!

Среќа, љубов и пари со инстант лозот „Аморова стрела“

Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати