Сообраќајка кај Катланово со осумина повредени

Петар Печков

Вчера напладне на автоаптот Велес -Скопје  околу 11:55 часот во   атар на село Катланово се случила сообраќајна несреќа во која учестувале два автомобили и еден камион. Повредени биле осум лица, од кои две со тешки телесни повреди.

Во сообраќајката учестувале  патничко возило „алфа ромео“, со велешки регистарски таблици управувано од Р.Т. (1987) од Велес, патничко возило „ауди“ со германски национални ознаки управувано од С.Ј. (1978) од Германија и товарно возило „ивеко“ со скопски таблици кое било запрено од С.Б. (1975) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле С.С.Е.(40) и малолетник,сопатници во возилото „Ауди“, додека со телесни повреди се здобиле С.Ј. и малолетник од истото возило. Тие биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Со телесни повреди, исто така се здобиле Р.И.(59) од Велес, Х.И.Д.(38) од Велес и две деца, сопатници во возилото „Алфа Ромео“. Тие биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“- информираа од МВР.

Извршен бил  увид на местото на несреќата од екипа на СВР Скопје, по што ќе бидат познати причините за сообраќајката.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати