Сообраќајка на автомобил со мопед

Петар Печков

Саботата попладне се случија два сообраќајки во велешко. Во првата се удрија автомобил и мопед а во втората се преврте трактор  кај село Клуковец. Од МВР инфомираа за двата настани.

На крстосницата од улиците  АСНОМ и Борис Трајковски се случила сообраќајна незгода во која учествувале автомобил ,,фиат пунто,, со велешки регистарски таблички управуван од З.Л. ( 55 год) и мопед ,,априлија,, управуван од лице помладо од  18 години.  Возачот на мопедот се здобил со повреди и е пренесен во ЈЗУ Општа Болница Велес каде се констатирани полесни повреди и е пуштен дома - инфромираа од МВР. 

Увидна екипа на СВР Велес излегла на терен и ќе ги испитува причините за незгодата.  

Жител на село Клуковец  се здобил со скршеници откако се превртел со тракторот и се спасувал од него. Незгодата се случила во  саботата вечер близу  селото Клуковец.

Во 19 часот, на локалниот пат село Клуковец - Велес, близу Горно Оризари се случила сообраќајна незгода  коа се превртел трактот. Возачот .Т. ( 62 год)  од село Клуковец се повредил обидувајќи се да се спаси кога неговиот трактор се излизгал по патот - информираа од МВР: 

По укажаната прва помош на екипа од Брза помош при ЈЗУ Здраствен дом Велес, трактористот со возилото на Брза помош бил итно пренесен во Хирушкото одделение во Велес, каде му е укажана лекарска помош. Констатирана е скршеница на потколеница и е задржан на болничко лекување во велешката болница.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати