Уапсен велешанец кој физички ја нападнал десет години повозрасната невенчана сопруга

Петар Печков

Неделата напладне  уапсен е велешанец кој физички ја нападнал неговава сопруга. Деталите од информацијата на СВР Велес.

„На 03.03.2024 околу 13 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Е.Б.(25 год) од Велес затоа што физички ја нападнал неговата 35- годишна невенчана сопруга“- информираше Татјана Ѓуровска од СВР Велес.

За настанот биле известени Центарот за социјални работи Велес и јавен обвинител, а по документирање на настанот против него, полицијата  ќе  поднесе соодветна пријава.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

  • Цел ден
  • Само во текот на летото во одреден дел од денот
Резултати