Утрово се запали локомотива на патничкиот воз од Гевгелија

Петар Печков


Се запали локомотива од патничкиот воз од Гевгелија, утрово близу Велес.  Поради инцидентот, во кој интервенирала противпожарната единица, железничкиов сообраќај беше  неколку часови.

„Утрово во 6,20 час добиен е повик за пожар во електричната локомотива, на железничка пруга Велес- Градско, близу Агриа“. Интервенирано е, пожарот е изгасната, екипата по еден час е вратена назад“ - кажа Љупчо Лепидовски командир на ТППЕ Велес.

Од чадат помош од Итната помош побарал машиновозачот,  кој бил пренесен на Интерното одделение од велешка Болница Дадена му е неопходната помош, и е пуштен на домашно лекување.  

Поради пожарот на локомотивата, железничкиот сообраќај беше во прекин се до 8,20 часот додека ен беше испратена друга локомотива  да го повлече патничкиот воз, за веднаш потоа да биде нормализиран железничкиот патнички и товарен сообраќај кон Гевгелија.

 фото архива ТрМр

Поврзани »

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати