Четиригодишно дете се бори за живот по сообраќајата кај Буслици

Петар Печков

Претпладнево тешка сообраќајка близу селото Бусилци , во која тешко е повредено четиригодишно дете.   Според полицијата се удриле автомобил и џип а има и две други лица кои се здобиле со повреди.

Утрово околу 09.00 часот на регионалниот пат Велес – село Извор, се случи сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил марка „Фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.М.(33) и теренско возило марка „Мицубиши Л-200“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(59). Во незгодата се повредени возачот на патничкото возило и неговите сопатници З.М.(30) и четиригодишно дете – информираше  портпаролот Верољуб  Додевски од СВР Велес.

Двете повредени лица се задржани во Општа болница – Велес, а поради карактерот на повредите детето е пренесено во Ургентниот центар а примариус д-р Димче Бошковски  рече дека е  мошне тешка – животно загрозувачка. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати