Велешанец моли да му ја вратат украдената кобила

Петар Печков

Бизарна кражба се случила  изминатиот викенд во околината на Велес. Во  насеслбата  Дурутовец, од бавча е украдена кобила. Сопственикот ги замолува сторителите да ја вратат, оти таа му е неопходна за работа.

Изминатата сабота ми беше украдена кобилата од шталата. Со нејзе работам долги години, ја обработувам земјата. Овој чин е непоштен, нечесен. Ги замолувам тие што ја украле да ја вратат оти прават голем грев.  Ако имаат срце и душа нека ја вратат, таа е учена само со мене  да работи. Вратете ја за да имате мир и спокој на душата - вели сопственикот  Миле Манев. 

Додава дека во периодот кога кобилата е украдена, соседите виделе во близина автомобил со прилепски регистарски таблички, со љиљакова боја. Од СВР Велес потврдија дека има пријава за украдена кобила од штала.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати