Велешанец на 70 годишна возраст почина од последиците од ковид-19

Петар Печков

Нова жртва од ковид-19 заразата во Велес. Маж на 70 годишна возраст, кој беше на лекување на Инфективна клиника во Скопје починал од компликациите предизвикани од корона вирусот, соопшти Министерството за здравство.

Лицето од Инфективното одделение на 9-ти септември претпладнето, поради влошената здравствена состојба беше префрлен на Клиника во Скопје.  

Денес во земјава починаа девет лица, како последица од ковид-19.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати