Во Велес нови два случаи позитивни на ковид-19

Петар Печков

Изминатите 24 часа во Велес се регистрирани два нови случаи на заразени со ковид-19, соопштија од Центарот за јавно здравје Велес.  Двата пациенти се испитувале на приватно   на приватните лаборатории во Скопје.  Со ова вкупната бројка на активни лица со  корона вирусот во Велес е 50 а 63 се оздравени. 

Едниот од ново заразените е по соседска линија, додека второто лице е сосема нов кластер. Работи во полиција, но не во Велес, не е гранична - изјавија од Центарот за јавно здравје. 

 На инфективното одделение на велешката Болница згрижени се 23 пациенти, 19 се позитивни а за четири кои се со симптоми се чекаат резултатите. 

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати