Арсовска 17-та на ЕП во карате за младински категории

Петар Печков

Мартина Арсовска како 17-та од 31 учесник  во кати јуниорки поединечно, обезбеди најдобар пласман од велешките каратисти кои учествуваа на 47-то Европско првенство во карате за младински категории кое се одржа во Будимпешта -Унгарија.

Екипно таа заедно со Андреа Алексовска и Теа Гашева во кати јуниорки го зазедоа  11-то место од 13 репрезентации. 

На ЕП учествуваше и   Георги Бановски кој го освои  29-то место  од 31 учесник во кати мажи У-21.  Сите четворица се членови на КК Гладијатор од Велес.

Hа првенството судеше и Боби Војдиновски. 

Македонија учестување со 34 натпреварувачи и освои две бронзени медали  Бојан Костов -бронза во јуниори кумите до 55кг. и Роберто Ацковски во кумите до 67 У-21. 

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати