Вардарски плански регион со нов, в.д. раководител Игор Андреев

Петар Печков

Советот за развој на Вардарски плански регион, на петочната седница донел одука да се разреши досегашниот директор Марко Колев а именувал нов. За в.д раководител поставен е Игор Андреев  доктор на економски науки, од областа на маркетингот.   

Тој  е еден од основачите на компанијата „X Фактор Акцелератор“, кој финансира стартап компании со одржлива идеја и бизнис план.

Советот за развој на ВПР кој ја донесе ваквата одука е составен од деветте градоначалници од Повардарјето. Колев на раководната позиција беше поставен во август 2017-та година, со мандат од четири години. 

Раководителот на заминување Марко Колев на неговиот фб напиша: Центарот напорно работеше и само во изминатата 2019 година имплементираше 14 проекти во вредност од 62.053.162 денари, исто толку (14 проекти) во моментов се во фаза на реализација во вредност од 92.665.085 денари

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати