Велешанецот Штерјовски со милионска добивка на Државната видео лотарија

Петар Печков

Велешанецот Гордан Штерјовски стана милионер. Тој ја доби најголемата награда на Државната видео лотарија, Милионер џек пот во висина од  1.617.237 денари.

Добивката ја освоил на 10-ти октомври во една од обложувалниците во градов.  Гордан пред неколку дена се вратил во татковината, во родниот град, па ова е дополнително убава причина за славење во неговото семејство.

При врачувањето на наградниот чек,  раскажал  дека работи на брод, па затоа и многу се израдувал. Со семејството направиле  план како ќе ги потрошат парите. Размислуваат да се подноват со нов стан или нов автомобил.

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати