Во Вардар, кај ХИВ пронајден труп на машко лице

Петар Печков

Вчера на пладне околу 13ч. пронајден леш во Вардар. Го пронашол рибар кој веднаш ја известил полицијата. 

Телото на маж, кое било во фаза на распаѓање,  било пронајдено близу  некогашната фабрика ХИВ, во месноста Грнчишки лаки, во густ со гранки непристапен терен.  

Од СВР Велес ја потврдија информацијата а од Основното јавно обвинителство Велес информираа дека телото било испратено на обдукција, за да се констатира причината за смртта. 

Останува потоа врз основа на облеката, карактеристиките на телото  и пријавените лица кои се водат како исчезнати, да се идентификува.

фото архива ТрМр

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати