Во Општина Чашка собрани 64 илјади денари помош за настраданите од земјотресот во Албанија

Петар Печков

Заврши хуманитарната акција која во изминативе денови се реализираше за помош на настраданите во земјотресот во Албанија.

Хуманите граѓани даруваа 64.330 денари. Овие средства преку Фондот за солидарност ќе бидат наменети за најпогодените во катастрофата. 

Акцијата ја реализираа волонтерите на Црвен крст на Република Македонија Општинска организација Велес со помош на Општина Чашка.

Во овие средства се вклучени и тие што се собраа од минатонеделната викенд акција, кога на плоштад Сармаале се собираше помош од велешани, наменета за настраданите од земјотресот во Албанија.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

  • да
  • не
Резултати