Дваесет и еден гол во шестото коло на Општинска фудбалска лига

Петар Печков

 

Изминатиот викенд се одгира шестото коло на Општинската фудбалска лига, со висока ефикасност, пет гола по натпревар. 

ФК Форца нова - ФК Бабуна                       1:4

ФК Тополка  - ФК Интернационал             8:2

ФК Горски  - ФК Башкими                            1:0 

ФК Мартолци - ФК Согле                             1:4

слободна беше екипата на ФК Младост

               Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК Тополка                           6   5   1   0     28:9    16

2. ФК Бабуна                             5    3   2   0    18:10   11

3.  ФК Горски                            6    3  2   1     11:5     11

4.ФК Согле                                5    3  1   1     10:4     10 

5. ФК Форца нова                   5     2   2  1     10:6       8

6. ФК Мартолци                      6     1   1   4     7:19      4

7. ФК Башкими                        5     0   2   3     5:11     2

8. ФК Младост                         5    0   2   3     3:16      2

9. ФК Интернационал           5     0   1   4     8:20      1

           следно  седмо  коло:

ФК Мартолци - ФК Башкими

ФК Горски - ФК Младост

ФК Бабуна - ФК Согле

ФК Интернационал - ФК Форца нова

     слободна е екипата на  ФК Тополка 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Акција за собирање на електричен и електронски отпад

Со цел активно да придонесеме за унапредување на квалитетот на нашиот и животот на новите генерации, Општина Велес и ЈКП „Дервен“ ја спроведуваат традиционалната есенска акција за собирање на отпад од електрична и електронска опрема чие оставање на јавни површини е забрането со закон.

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати