Дваесет нови случаи на лица позитивни на ковид-19

Петар Печков

Дваесет нови случаи на лица позитивни на ковид-19 и осуммина оздравени. Ова е здравствениот биланс за изминатите 24 часа за велешко, кој го објави Министерство за  здравство.  Во велешко активни се 243 случаи на лица со корона вирус.  

„Вкупно  во трите ковид одделение од велешка Болница, се хоспитализирани 66 пациенти,  од кои  47 се потврдени позитивни, двајца сомнителни  и 17 пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 41 пациент“ - соопшти д-р Елеонора Јованова портпарол на велешка Болница.

На Инфективно одделение згрижен се   45 пациенти, во Модуларната болница 17 и на Интерно четворица.  Испишани биле четворица  пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати