Еден оздравен, нема ново заболени со ковид-19

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден во велешко нема регистрирано нови случаи со ковид-19. Има само еден оздравен и тоа од домашно лекување, соопштија од Министерството за здравство.

Со ова бројката на активни случаи во велешко е 20 случај.  Досега вкупно заразени се 212 лица, оздравени се 179 а починати се 13.

На Инфективно одделение од велешка болница сместени се 20 пациенти, 18 се потврдено позитивни а за две лица со симптоми  се чекаат резултатите.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати