Изминатите три дена 107 лица казнети за не носење заштитна маска

Петар Печков

СВР Велес информираше дека од петокот до неделата, казнети се 107 лица, кои не ја почитувале Уредбата на Владата за задолжително носење на заштитна маска.

При тоа во петокот биле казнети 35 граѓани, во саботата 44 а вчера, во неделата 28 лица. Тие не ја носеле а додека се движеле по улиците нa грaдот.

Паричната казна е 20 евра а доколку се плати во рок од осум дена е 10 евра или 620 денари.  

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати