Локализиран пожарот кај Горно Јаболчиште

Петар Печков

Пожарот која пред полноќ е регистриран во околината на Горно Јаболчиште е локализиран. Горела шума, која е во приватна сопственост.

„Пожар избувнал синоќа во 23 часот на отворен простор кај селото Горно Јаболчиште во општина Чашка, горела букова шума. Огнот е локализиран утрово околу 9 часот“ информира од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

фото архива ТрМр

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

  • да
  • не
Резултати