Нови шест случаи со ковид-19 во велешко, починат е еден пациент

Петар Печков

Во велешко денес, среда  се регистрирани шест  ново заразени  лица, позитивни на ковид-19, оздравени се четворица пациенти. Ова се податоците кои  ги соопшти Министерството за здравство. Во велешко активни се 236 случаи а досега 3.306 лица биле заразени.

Денес Министерството за здравство објави дека на клиниките во Скопје е починат 66 годишен жител од Велес, позитивен на ковид-19. Тоа е 108-та жртва од велешко,  на последиците од корона вирусот. 

Од велешката Болница  соопштија дека во кај нив  хоспитализирани се  39  пациенти  од кои на Инфективно  се  34 а на Интерно одделение петмина. Од лежечките пациенти  30 се потврдени позитивни, шестмина се сомнителни и тројца  пациенти  се со негативен брис но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се осум  пациенти.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати