Нови 1,5 илјади пластични столици на Западната трибина на Градски

Петар Печков

Нови 1.500 пластични столчиња се поставени на Градскиот стадион во Велес. Тие се донација на УЕФА преку ФФМ и ОФМ.  Со тоа Западната трибина е целосно уредена, откако пред три години беа поставени 800 други пластични столчиња. Така оваа трибина има капацитет од 2,3 илјади гледачи за седење.

Прифатени се изворските води, со чистење каналите, кои не се чистени со децении. Тие води се евакуирани не се повеќе проблем за стадионот.  Бетонирана не западната трибина, горната плоча на горното ниво и приодниот пат до неа. Ние како локалана власт ги изведовме градежните работи и монтажата на столиците - изјави градоначалникот Аце Коцевски.   

Најави и други градежни работи на уредување на стадионот во текот на пролетта, оти очекува дека ФК Борец 1919 од година ќе биде прволигаш и стадионот да биде подготвен за прволигашки натпревари.  Публиката пак очекува да биде отстраната металната ограда, која пред две децении беше задолжителна заради  спречување на евентуален инцидент, но сега повеќе не е потребна ниту според стандардите на УЕФА. 

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com