Нови 18 велешани во изолација, поради контакти со лица со ковид-19

Петар Печков

СВР Велес информираше дека изминатото деноноќие во Велес има издадено 18 нови решенија за  изолација со што вкупната бројка е  148.

Нема нови изјави за самоизолација па така останува бројката од  16 лица  од Велес.  

Од страна на полициски службеници извршени биле  контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што, сите ги почитувале мерките.

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати