Повторно контролирани возачите за исправноста на возилата

Петар Печков

Нова сообраќајна акција, за тоа колку возачите се исправни при управување со возилата. Ова е втора за седум дена, во претходната, шестмина возачи во Велес беа казнети. Сега се деветмина.

Средата на 3 јули  во периодот од 8 до 14 часот полициски службеници од СВР Велес извршија контрола на техничка исправност на возилата, при што се изречени 30 казни за неисправни уреди за сопирање, неисправни составни делови, измината важност на сообраќајна дозвола и не носење сообраќајна дозвола и нерегистрирани возила. Од вкупниот број на казни, девет се изречени во Велес, 11 во Кавадарци и 10 во Неготино- соопшти МВР. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати