Претходните три дена 84 граѓани казнети оти не носеле заштитна маска

Петар Печков

За изминатите три дена од викендот во Велес казнети 84 лица поради не носење на заштитна маска, соопшти полицијата.

Според портпарол на СВР Велес, Верољуб Додевски, во петокот биле констатирани 18 прекршока,во саботата 37 и вчера во неделата 29.

Овие граѓани не ја почитувале  Уредбата на Владата з задолжително носење на заштитни маски.

Казната за непочитувањето е 20 евра во денарска противвредност, или ако се плати во рок од осум дена е 10 евра или 620 денари. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати