Сабота вечер, пред 8-ми март, сообраќајната полиција пронашла шестмина пијани возачи по велешките улици

Петар Печков

Сообраќајната полиција саботата вечер и ноќ, извршила контрола по велешките улици, дали и колку возачи возеле под дејство на алкохол.                                  

На 7-ми март  во периодот од 22 до  4.часот на подрачјето на СВР Велес спроведена е акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. При тоа  откриени се 13 прекршоци, од кои шест во Велес, четири во Кавадарци и три во Неготино- соопшти Верољуб Доедевски, портпарол на СВР Велес. 

Информираше дека на возачите им биле  изречени соодветни казни.

Викендов идентична акција била спроведен и во Битола, каде се  констатирани се 18 алкохолизирани возачи,  во Тетово 8 возачи, во Гостивар три,  11 во Штип, пет во Свети Николе, три во Кочани, по два во Делчево и БЕрово, по еден во Пробиштип и Виница.

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати