Седуммина ново заразени со ковид-19 во велешко денес, еден оздравен

Петар Печков

Седуммина ново заразени со ковид-19 во велешко, само еден оздравен. Ова се податоците на Министерството за здравство.

Со ова активни случаи во велешко на лица со корона вирус има  155 пациенти а досега биле заразени 514 лица.

На Инфективно одделение има хоспитализирано 43 пациент, до18ч.,  32 се потврдено позитивни, единаесет се уште непотврдени а  15 се на кислородна поддршка.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати