Тргнаа автобусите кон Ресен, Битола, Прилеп, Кочани, Виница

Петар Печков

После двомесечна пауза од денес повторно е воспоставена автобуска линија со дел од македонските градови. Линиите кон нив беа во прекин, поради полицискиот час.

Од Автобуската станица Велес за ТрМр  информираа дека  од денес, среда,  „Транскоп“ започнал да вози кон Битола и Ресен, „Пелагонија“  кон Прилеп а „Атом“ кон Кочани, Виница и Блатец.

Останува уште во прекин автобуската линија кон Охрид.  

Претходно имаше, но се уште е  редуциран автобускиот сообраќај кон Гевгелија и Струмица.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати