ФК Борец со тројца новаци

Петар Печков

Велешкиот фудбалски прволигаш ФК Борец  1919 на крајот од преодниот рок, се засили со три нови имиња. Во клубот пристапија Оливер Пеев, Филип Ристовски и  Србинот Гавриќ. 

Покрај добрата игра,радоста и големата победа на нашиот клуб против минатогодишниот шампион Шкендија,нашите навивачи можат да бидат спокојни,бидејќи клубот во последните моменти од преодниот рок одлично пазареше.  Борец се засили за уште три нови квалитетни фудбалери. Покрај Оливер Пеев кој веќе настапи и даде свој придонес во победата, ново име е веќе најавениот интернационалец Никола Гавриќ и во последен момент клубот успеа да се договори и да ја засили десната страна со Филип Ристовски - објавија од ФК Борец.  

По четири кола, екипата е на седмо место на табелата од Прваа лига, со четири бодови. 

Поради настапите на репрезентацијата, во Првата лига има пауза до 14 септември, кога велешани гостуваат во Скопје, на второпласираната ФК Македонија Ѓ.П. 1932. Веднаш потоа  второ гостување по ред, на 18-ти играат во Кратово против Силекс.  Познат е и противникот во осминафиналето на Купот. ФК Борец 1919 игра со ФК Струга, дома на 25 септември и во гости на 30 октомври.

фото:Радица Дукова

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати