Велешанец осуденик побегнал од затвор, фатен во село Банско

Петар Печков

МВР Информираше дека  утрово е фатен затвореник, кој бил регистриран дека побегнал од затвор Штип. 

Петок, на 7-ми февруари  во 04.10 часот во село Банско, струмичко, полициски службеници од Полициска станица Струмица го лишиле од слобода Т.Д.(24) од Велес. За ова лица   била распишана потерница,  поради бегство од Затвор Штип каде отслужувал казна затвор  - информираше МВР. 

Како бегалци се водат Агим Красниќи и Сехат Рамадани двајцата членови на познатата Кондовска група, кои  по викенд отсуството не се вратија во затворот во Штип.

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати