Деветмина мотористи во Велес казнети

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, среда, во период од шест часа, при сообраќајна контрола, полицијата открила девет случаи на мотористи кои сториле прекршоци. Полицијата не соопштува за кои прекршоци се казнети мотористите, дали меѓу другото и за предизвикување бучава. 

На 2-ти  октомври  во периодот од 10 до 16 часот на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи на мотоцикли. Притоа, биле регистрирани 30 прекршоци, од кои девет во Велес, 13 во Кавадарци и осум во Неготино - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

За сите прекршоци биле изречени соодветни санкции.    

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати