Деветмина мотористи во Велес казнети

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, среда, во период од шест часа, при сообраќајна контрола, полицијата открила девет случаи на мотористи кои сториле прекршоци. Полицијата не соопштува за кои прекршоци се казнети мотористите, дали меѓу другото и за предизвикување бучава. 

На 2-ти  октомври  во периодот од 10 до 16 часот на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи на мотоцикли. Притоа, биле регистрирани 30 прекршоци, од кои девет во Велес, 13 во Кавадарци и осум во Неготино - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

За сите прекршоци биле изречени соодветни санкции.    

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати