За два дена во Велес казнети 59 лица кои не носеле заштитна маска

Петар Печков

СВР Велес информираше дека од претходните два дена, средата и четвртокот, казнети се 59 лица, кои не ја почитувале Уредбата на Владата за задолжително носење на заштитна маска.

При тоа во средата   биле казнети 33 граѓани а вчера, во четвртокот  - 26 лица. Тие не ја носеле заштитната маска  а додека се движеле по улиците нa грaдот.

Паричната казна е 20 евра, доколку се плати во рок од осум дена е 10 евра или 620 денари. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати