Од винарија во Демир Капија украден сеф

Петар Печков

Ноќта помеѓу понеделникот и вторникот, извршена била кражба, со употреба на сила, во вианрија во Демир Капија. Сопственикот не соопштил колку пари имало во сефот, кој бил изнесен од објектот.  

Ноќта на 09/10.09.2019 во СВР Велес било пријавено дека е извршена тешка кражба во винарија во Демир Капија. Според пријавеното, сторителите со употреба на сила влегле и го одзеле сефот- информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Полицијата работи на расчистување на случајот. 

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати