Порази за ракометарите и одбојкарите

Петар Печков

Ракометарите на ГРК Борец  загубија со високи 33:22 (16:9) на гостувањето во Охрид од  истоимената екипа. Подмладената  велешка екипа, не беше сериозен противник за  домаќините, кои се  четвртопласирани  со 28 бодови.

Единствена непозната на средбата  е со колку гола предност ќе завршела. Велешани  остануваат  на 10 бода и се седмопласирани.   Ова беше натпревар од 16-то коло а веќе овој викенд ГРК Борец дома игра со екипата на Радовиш, која е 5-та со 20 бода. 

Одбојкарите на ГОК   Борец загубија со максимални 3:0 во првата средба од четвртфиналето на Купот. Во Штип стуеднатска екипа на ОК Универзитет  Гоце Делчев ги порази со маскимален резултат при што велешани освоија вкупно    46 понени,  19, 10, 17. Реваншот се  игра следната среда  во  Велес и ако сака подмладената велешка екипа д а  оди натаму ќе треба да победи со 3:0 но гостие да ен освојат  повеќе  од 46 поени. Тогаш  ќе се игра златен сет.   

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати