Прволигашот Борец подобар од третолигашот Превалец во Купот

Петар Печков

Во првото коло, шеснаесет финале на фудбалскиот Куп на Македонија, во Велес на стадионот Зоран Паунов се одигра локално дерби, помеѓу третолигашот ФК Превалец и прволигашот ФК Борец 1919.

Постариот лигаш победи со 4:0 полувреме 2:0. Борец поведе со голот на Богданоски во 4-та минута, зголеми Жоглев во 13-та  а двата гола во вторите 45 минути паднаа од пенал во 52 и 76 кои ги реализираше Христов.

Со ова ФК Борец 1919 ги продолжува натпреварите во осминафиналето. Противникот ќе биде извлечен дополнително и се играат два натпревари, дома и во гости. 

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати