ФК Превалец сам е лидер на Трета лига Центар

Петар Печков

Во четвртото коло од Третата фудбалска лига Центар  победа и две нерешени средби за велешките екипи. 

ФК Превалец дома со 3:0 (1:0) го совлада петто пласираниот тим на ФК Тополчани, со головите на Крстев во петата минута, Велковски во 73-та и Донев во 83-та.  ФК Бабуна на гостувањето во кавадаречка Марена,  против истоимениот тим -шесто пласиран на табелата, спаси бод во финишот во 80-тата преку  Куртагиќ. Домашните повеле преку Стојчев  во 27, ФК Бабуна израмнува на 1:1 во  преку  Петкоски и ново водство за ФК Марена со голот на  Јованов во 65. ФК Тополка играше дома  со ФК напредок од прилепско Крушеане, 2:2 а гостите досега немаа ниту бод, ова им е прв во ова конкуренција. 

По четири кола сам ан врвот е ФК Превалец со 4 победи и максимален број бодови 12, втора е ФК Бабуна со 10 бода а ФК Тополка е  осма со 4 бодови. Во следното коло, недела се игра дербито на првите две екипи ФК Бабуна е домаќин на ФК Превалец. ФК Тополка  гостува во прилепско Црнилиште на ФК Ново Црнилиште која е деветта со една победа и три бодови.   

И за настапот на екипата на ФК Работник од Лозово во Трета лига Исток. Тие во третото коло дома, во Лозово со 2:0 (0:0)  ФК Кежовица од Штип. Домашните до трите бода стигнаа во финишот во последните 10 минути со головите на  Стефановски 81 и Атанасовски 90-та. По три кола ФК Работник е трет од осум екипи, со две победи и шест бодови. Во следното коло Работник гостува на претпоследниот тим  ФК Рудар од Пробиштип кој има една победа и три бода. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати