Футсал екипата на Велес на три чекори до титулата

Петар Печков

Футсал екипата на Велес во 21-то коло  забележа сигурно победа во Скопје од 2:5 против финалистот на годинашниот Куп, Јувентус Серава.  Домаќинот кој е петти со 28 бода, не беше дораснат противник за да се закани на велешките футсал фудбалери. И натаму КМФ Велес е лидер со еден бод повеќе од сеуште актуелниот шамиопн Шкупи од Скопје. Во следното коло КМФ Велес игра повторно дома против скопски Железарец кој е четврти со 30 бода. 

Женската фудбалска екипа на Борец со 5:0, дома ан Градски  го победи составот на Њу Јорк,  кој е последнопласиран. Со овие три бода велешанки се зацврстија на третото место со 31 бода од 16 натпревари. Во среда играат против лидерот Драгон, кој не знае за пораз.

Второлигашот ФК Борец 1919 дома славеше со 3:0 (1:0) против Плачковица од Радовиш. Со головите на Коцев, Ацевски и Ѓоргиев велешани дојдоа до три бода со што останаа на второто место со еден бод предност над Брегалница.  Во следното коло, сабота се игра дербито  велешани госуваат во штип на Брегалница, натпревар кој може да реши кој ќе биде втор, на Борец му е потребен и бод за да размислува за баражот за пласман во Прва лига. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство



АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати